Grudzień i czas przedświąteczny to okres, w którym szczególnie chcemy dzielić się z innymi.
W tym roku uczniowie Budowlanki także okazali swoją szczodrość i aktywnie włączyli się w dwie akcje: "Kup pluszaka dla ukraińskiego dzieciaka" oraz w "Szlachetną paczkę". Zebraliśmy pluszowe zabawki, gry, puzzle oraz materiały plastyczne dla niepełnosprawnych dzieci w domach dziecka na Ukrainie. Przygotowaliśmy również paczkę dla znajdującej się w trudnej sytuacji  rodziny z naszej okolicy. 

W ramach tradycyjnych już spotkań grupa wolontariuszy udała się pod opieką pani Edyty Firszt do zaprzyjaźnionych dzieci w Centrum Rehabilitacyjno-Edukacyjnym dla Dzieci w Żywcu z życzeniami świątecznymi. Złożyliśmy życzenia, kolędowaliśmy i spędziliśmy kilka chwil na wspólnej zabawie. W spotkaniu wzięła udział pani Elżbieta Gorgoń, która jest założycielką działającego w naszej szkole koła wolontariatu "Pomagam, bo chcę" i która przyniosła własnoręcznie upieczone pierniczki. Wolontariusze również zostali obdarowani. Otrzymali mnóstwo podziękowań, szczerych uśmiechów a nawet całusów od wdzięcznych dzieci, podopiecznych Fundacji Pomocy Dzieciom.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym wolontariuszom oraz opiekunkom koła wolontariatu "Pomagam, bo chcę". Jesteśmy dumni z Waszej postawy!