W piątek, pierwszego  września 2017r. w Centrum Rehabilitacyjno-Edukacyjnym dla Dzieci rozpoczęło się spotkanie integracyjne, inaugurujące nowy rok szkolny 2017/2018.

Młodzież z Zespołu Szkół Budowlano - Drzewnych w Żywcu oraz ze szkoły gimnazjalnej w Międzybrodziu Bialskim spotkała się z dziećmi, uczniami i absolwentami CREdD.

Jedna z uczestniczek wspomina: "W ośrodku przyjęto nas z otwartym sercem, a my staraliśmy się odwzajemnić ciepłe powitanie i pomóc w organizacji dobrej zabawy.  Impreza rozpoczęła się mszą świętą w intencji młodzieży niepełnosprawnej, którą prowadził ojciec Krzysztof Jackiewicz z Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej. Po mszy świętej zabawa obfitowała w wiele atrakcji. Zagrał zespół TON wraz z członkami zespołu OVERCOME, a po koncercie odbyła się dyskoteka, którą poprowadził DJ Pucek.

Ogromną popularnością wśród dziewczyn cieszyło się stoisko kosmetyczne, gdzie dziewczynki mogły zrobić sobie profesjonalny makijaż oraz fryzurę.

W tym samym czasie dla chłopców zorganizowano przejazdy quadami po fundacyjnym ogrodzie, a to wszystko dzięki życzliwości chłopaków z grupy ATV Podbeskidzie. Zabawy na quadach wywołały wiele pozytywnych emocji u całej młodzieży.

Dodatkową atrakcją były przekąski oraz pyszne wypieki , przygotowane przez rodziców podopiecznych FPD. Zabawa trwała do zmroku, wszyscy świetnie się bawili, aż żal było się rozstawać."

Całość zabawy i piękne chwile uwiecznił fotograf Michał Białek.

Z naszej szkoły w wydarzeniu uczestniczyli: Dorota Gradek, Sylwia Kowalczyk, Jakub Kliś, Daniel Duda i opiekun koła E. Gorgoń.

Bardzo serdecznie dziękujemy zaangażowanym wolontariuszom z ZSB- , wrażliwym i gotowym poświęcić dla innych to, co mają najcenniejszego: uwagę i czas.