W czwartek, 24 listopada 2016r., wolontariusze "Pomagam, bo chcę..."- 12 uczniów z kl. 1k i 1aT wraz z opiekunem - panią E. Gorgoń, wybrali się do ośrodka CRED, by z okazji „Andrzejek” uczestniczyć w  BALU PRZEBIERAŃCÓW.

Wolontariusze tak relacjonują to wydarzenie:

"O godzinie 9.00 przybyliśmy na miejsce przebrani w zabawne stroje,  z upieczonym ciastem i ciasteczkami na poczęstunek oraz wybraną muzyką do tańca. Dzieci przyjęły nas bardzo ciepło i serdecznie, również przygotowały napoje i poczęstunek  – ciastka i owoce. Jako gospodarze, dzieci częstowały nas przysmakami, robiły to wdzięcznie i elegancko. Po przywitaniu bawiliśmy się wspólnie przy dźwiękach rytmicznej muzyki. W przerwach na odpoczynek – wróżyliśmy:  laliśmy wosk przez magiczny klucz, przewidywaliśmy przyszłość ukrytą losowo pod spodeczkami. Wszystkie wróżby przygotowali opiekunowie i dzieci z CRED. Wspólnie interpretowaliśmy powstałe figury woskowe. Cieszyły nas radosne uśmiechy dzieci i wspólnie spędzony czas".

Następne spotkanie odbędzie się przed świętami Bożego Narodzenia, zapraszamy wszystkich chętnych do przyłączenia się do pieczenia tradycyjnych pierników.