Choć atmosferę beztroskich wakacji dawno zastąpiła szkolna codzienność warto jeszcze powrócić do tamtych chwil.

Lipiec i sierpień to przede wszystkim czas odpoczynku. Jednak w te wakacje nasi uczniowie wcale nie chcieli odpoczywać. Jedna z najambitniejszych w szkole uczennic - Martyna Kosiec z klasy 4fT przez całe dwa miesiące pracowała w firmie pn. "Studio projektowe S.C. M. Mazurek i M.Bury" w Żywcu, odbywając swój pierwszy staż zawodowy. W czasie stażu Martyna była zaangażowana w opracowanie projektów budowlanych, między innymi przychodni weterynaryjnej w Żywcu - Sporyszu, wykonywała inwentaryzacje istniejących budynków, a także wizytowała budowę przedszkola w Żywcu - Zabłociu.

Duże umiejętności, zaangażowanie i wzorową postawę Matyny docenili pracodawcy wystawiając jej wysoką ocenę oraz przyznając premię finansową.

Oprócz Martyny staż zawodowy odbywali tegoroczni absolwenci Technikum Budowlanego. Szymon Kurpiel, Czesław Tomala, Jakub Mrowiec i Seweryn Mętel przez dwa miesiące pracowali w niemieckich firmach budowlanych, zdobywając pierwsze doświadczenia na swoich ścieżkach kariery zawodowej. 31 sierpnia 2016r. wszyscy ukończyli staż z bardzo dobrymi ocenami i otrzymali propozycję pracy.

Dziś wiadomo, że jeden ze stażystów - Jakub Mrowiec podpisał umowę i pracuje na terenie Niemiec.

Serdecznie gratulujemy wszystkim stażystom i życzymy im wszelkiego powodzenia.