11 maja 2016r. uczniowie technikum  klas I, II i III brali udział w wykładach i warsztatach zorganizowanych przez Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska  AGH.

Szkolenie dotyczyło nowoczesnych urządzeń i technologii wykorzystywanych współcześnie w zawodzie geodety. Uczniowie zostali zapoznani z możliwościami technicznymi najnowocześniejszego sprzętu geodezyjnego oraz sposobami wykorzystania materiałów pozyskiwanych przez drony. ogromnym zainteresowaniem cieszyły się także zagadnienia związane z wykorzystaniem fotogrametrii i teledetekcji oraz wykorzystaniem tzw. wózków do pomiarów torów kolejowych.

Uczniowie mogli zapoznać się z nowoczesnymi tachimetrami laserowymi i poznać techniki tworzenia anaglifów

W galerii przedstawiamy krótki fotoreportaż ze szkolenia oraz zdjęcie wykonane dronem.