Wolontariusze odgrywają bardzo istotną rolę w życiu społecznym, dlatego też, aby uhonorować ich pracę,

a jednocześnie promować tę formę aktywności, Stowarzyszenie Paramus zorganizowało wspólne świętowanie, 4 grudnia 2018 roku w Starym Dworze w Żywcu.

Pierwszym elementem wydarzenia był konkurs pod nazwą „Żywiecka Gwiazda Wolontariatu 2018”, w ramach ogólnopolskiego konkursu Barwy Wolontariatu. Naszą szkołę reprezentowało Szkolne Koło Wolontariatu „Pomagam, bo chcę…”, którego opiekunem jest E. Gorgoń, oraz Szkolne Koło Caritas, którego opiekunem jest A.Tomaszek.

Tym razem nie zdobyliśmy gwiazdy, ale gratulujemy nagrodzonym ofiarnym działaczom.

W ramach Dnia Wolontariusza w Żywcu, odbyły się również warsztaty dla opiekunów Szkolnych Kół i koordynatorów wolontariatu (prowadzenie Monika Pendolska, doradczyni, animatorka, od wielu lat zajmująca się wolontariatem) oraz warsztaty dla wolontariuszy (prowadzenie Szymon Waluś – Prezes Fundacji Energia Społeczna, doświadczony edukator i tutor). W warsztatach dla uczniów wzięło udział 13. wolontariuszy z klas pierwszych technikum Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych w Żywcu.

Kolejnym punktem dnia była Giełda Projektów, w czasie której organizacje społeczne miały okazję zaprezentować swoją działalność, spotkać się z wolontariuszami i rozmawiać na temat wspólnej pracy.

Spędziliśmy miło czas, rozszerzyliśmy wiedzę na temat aktywności społecznej i obywatelskiej, poznaliśmy uczestników spotkania i nawiązaliśmy ciekawe kontakty. Grupa wolontariuszy – to wyjątkowi, ofiarni i wrażliwi młodzi ludzie oraz charyzmatyczni altruiści.

Wspólnie  tworzymy społeczność, która nie jest obojętna na krzywdę, wykluczenie, biedę, chorobę i samotność. Możemy razem zmienić otaczający świat na bardziej przyjazny ludziom i środowisku.