W dniu 11 grudnia 2015r. przedstawiciele wolontariuszy z ZSB-D mieli zaszczyt uczestniczyć w Gali Wolontariatu, organizowanej przez Bielskie Stowarzyszenie „Teatr Grodzki” i Centrum Wolontariatu w Bielsku-Białej.

Program rozpoczął spektakl ”Wędrowne ptaki” w wykonaniu grupy teatralnej działającej przy BSA Teatr Grodzki, następnie odbyła się debata na temat profilaktyki uzależnień i przemocy . Najważniejszym punktem programu było wręczenie nagród laureatom konkursu na Wolontariusza Roku 2015. Grupa Wolontariatu w Zespole Szkół Budowlano-Drzewnych im. Armii Krajowej w Żywcu wygrała konkurs Barwy Bielskiego Wolontariatu 2015 w kategorii WOLONTARIAT GRUPOWY i otrzymała tytuł WOLONTARIUSZ ROKU 2015. Nagrodę przyjęliśmy z ogromną radością, mając świadomość, że tytuł zobowiązuje do jeszcze wytrwalszej i bardziej owocnej pracy. Gala skończyła się słodkim poczęstunkiem i rozmowami z uczestnikami spotkania.

Konsekwencją sukcesu odniesionego w Bielsku-Białej, było zaproszenie przedstawicieli naszego wolontariatu na Śląską Galę Wolontariatu 2015, przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach. 10 grudnia 2015r., w Bibliotece Śląskiej rozstrzygnięto konkurs na Wolontariusza Roku 2015, tym razem zajęliśmy III-miejsce w konkursie Barwy Wolontariatu w Województwie Śląskim 2015. Jesteśmy dumni z tego wyróżnienia. Uczestniczyliśmy w panelu dyskusyjnym o wolontariacie akcyjnym „Katowice w akcji”. Spotkanie uatrakcyjnił występ artystów z Akademii Muzycznej oraz słodki poczęstunek. Gratulujemy wszystkim wolontariuszom naszej szkoły z życzeniami dalszych sukcesów.