Uczniowie technikum geodezyjnego  odwiedzili Archiwum Państwowe w Bielsku Białej, aby obejrzeć zbiory dokumentów i map  katastru austriackiego.

Bielsko-Bialski oddział Archiwum Państwowego w Katowicach posiada w swoim zasobie ponad 1300 zespołów i zbiorów z ponad 310 tysiącami jednostek archiwalnych o rozmiarze przekraczającym 3,4 kilometrów bieżących akt.  W nowym Oddziale w Bielsku-Białej zgromadzono archiwalia wytworzone w okresie od XVI wieku. Archiwum zgromadziło wartościowe kolekcje: Zbiór kartograficzny (od końca XVI wieku), Zbiór sfragistyczny (od początku XVI wieku) oraz zbiór ok. 5000 plakatów, ulotek, obwieszczeń i innych materiałów ulotnych od połowy XIX wieku.

Uczniowie mogli  obejrzeć m.in. unikatowe dokumenty  Dyrekcji Dóbr Żywieckich (1758-1945), zawierające rejestry  ówczesnych właścicieli dóbr żywieckich, arcyksięcia Karola Stefana Habsburga i jego syna Karola Olbrachta.