10 października 2016r. wybrani uczniowie klasy 2aT i 4fT Technikum Budowlanego wraz z opiekunem - panią Beatą Szemraj uczestniczyli w inauguracji III edycji Akademii Młodych Inżynierów

organizowanej przez Akademię Techniczno - Humanistyczną w Bielsku - Białej. W trakcie pierwszego spotkania uczestnicy wysłuchali wykładu inauguracyjnego, dotyczącego zagadnień związanych z szeroko pojętą inżynierią materiałową oraz zostali wprowadzeni w tematykę związaną z działalnością naukową, dydaktyczną i popularyzatorską ATH.

W poniedziałek 24 pażdziernika 2016r. ci sami uczniowie uczestniczyli w drugich zajęciach dotyczących zastosowanie metod SAXS i WAXS do badań materiałów. Zajęcia wykładowe i laboratoryjne, w trakcie których uczestnicy zapoznali się z aparaturą oraz poznali techniki badań struktury wewnętrznej materiałów polimerowych przy wykorzystaniu metody małokątowej i szerokokątowej dyfrakcji promieniowania rentgenowskiego (SAXS i WAXS) poprowadzili pracownicy naukowi Akademii Techniczno - Humanistycznej w Bielsku - Białej.

Akademia Młodych Inżynierów to cykl zajęć dedykowanych uczniom szkół ponadgimnazjalnych szczególnie zainteresowanych chemią, fizyką i inżynierią materiałową. W trakcie projektu AMI-go odbywają się wykłady i zajęcia laboratoryjne oraz warsztaty projektowe, które będą miały na celu zaprojektowanie i zaprezentowanie pomysłu nowego materiału, który mógłby mieć zastosowanie w inżynierii materiałowej.