W dniu 23 marca 2016 roku uczniowie z klasy 3cT w ramach zajęć praktycznych z przedmiotów zawodowych uczestniczyli w szkoleniu z zakresu rozdzielaczy modułowych firmy OTTONE.

OTTONE to młoda firma, która powstała dzięki zaangażowaniu osób z długoletnim doświadczeniem w branżach techniki grzewczej i sanitarnej oraz okuć budowlanych. Celem firmy jest budowanie długofalowych relacji biznesowych opierających się na uczciwych i przejrzystych zasadach: wzajemnym zaufaniu i ...lojalności. OTTONE to najwyższa jakość produktów markowanych, innowacyjność proponowanych rozwiązań, terminowość i solidna realizacja zamówień oraz profesjonalne doradztwo techniczne.

Celem szkolenia było utrwalenie umiejętności praktycznych i przygotowanie uczniów do egzaminu zawodowego z kwalifikacji B.9.
Szkolenie przebiegało w dwóch częściach: pierwsza, teoretyczno- poznawcza, w czasie której została przedstawiona firma i jej wyroby, a druga polegała na współpracy zespołowej i samodzielnym złożeniu zestawu modułowego rozdzielacza. Nad poprawnością wykonania, czuwali przedstawiciele firmy, którzy chętnie służyli pomocą i doradztwem technicznym. Uczniowie bardzo aktywie i chętnie współpracowali ze sobą w czasie montażu rozdzielacza. Po zakończeniu zajęć, każdy uczeń otrzymał imienny certyfikat oraz upominki firmowe.