Trzecie Międzynarodowe Spotkanie Projektu OZE Erasmus+ odbyło się w Trondheim w  Norwegii, w dniach 21 -26 maja 2019r.

Był to wyjazd w ramach projektu unijnego Erasmus+ „Odnawialne Źródła Energii – naszą szansą na czyste powietrze w Europie”, który rozpoczął się we wrześniu 2018r. Uczestnicy tego wyjazdu, uczniowie i nauczyciele Technikum Urządzeń Sanitarnych z ZSBD w Żywcu, wzięli udział w różnego typu zajęciach, wykładach i prezentacjach dotyczących wykorzystania energii wiatru oraz bioenergii. Uczestniczyli także w warsztatach, na których mogli zapoznać się z zasadami działania elektrowni wiatrowych oraz instalacji wykorzystujących biopaliwo. 

Bardzo dużo uwagi zostało poświęconej zagadnieniom ekologicznycznym i ochronie środowiska naturalnego - nie tylko w teorii ale również w praktyce, gdyż uczniowie i nauczyciele mieli okazję posadzić małe świerki na terenie należącym do naszej norweskiej  szkoły partnerskiej. Nasi gospodarze pokazali nam różne ekologiczne rozwiązania związane z ogrzewaniem budynków stosowane na co dzień w ich szkole.  

Nasz pobyt w Trondheim, był również okazją do zapoznania się z kulturą norweską, do przyjrzenia się jak niezwykle ważne jest dla Norwegów dbanie o środowisko naturalne i jak wielki nacisk kładzie się na ekologiczny styl życia. Nasi uczniowie poznali  rówieśników z innych krajów Unii Europejskiej i mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności językowe. W ciekawy sposób pogłębili swoją wiedzę zawodową, którą będą mogli wykorzystać w przyszłości.