W dniach 11-15 grudnia 2018r. grupa naszych uczniów z Technikum Urządzeń Sanitarnych wraz z nauczycielami udała się do Katanii na Sycylii. 

Wyjazd ten, w ramach projektu unijnego Erasmus+ „Odnawialne Źródła Energii – naszą szansą na czyste powietrze w Europie”, był pierwszym z kilku wyjazdów szkoleniowych zaplanowanych w tym projekcie, w którym uczestniczy 5 szkół z pięciu krajów – z Polski, Włoch, Hiszpanii, Norwegii i Turcji.  

Tomek Gucwa, Bartek Janota, Mateusz Pelczar i Michał Szczelina mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach, szkoleniach i zajęciach z ekspertami w dziedzinie odnawialnych źródeł energii. Zwiedzili również jeden z najnowocześniejszych na świecie instytutów badawczych „ENEL Hub&Lab”, który zajmuje się innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi i testowaniem najnowszych urządzeń OZE. Uczestnicy tego międzynarodowego spotkania zwiedzali wspólnie zabytkową część Katanii poznając historię tego pięknego miejsca u stóp Etny, integrując się ze swoimi europejskimi rówieśnikami i ćwicząc przy okazji rozmowy w języku angielskim. Była to niepowtarzalna okazja by poznać kulturę innego kraju, ale przede wszystkim by pogłębić wiedzę na temat stosowania różnych rodzajów alternatywnych źródeł energii.