W dniu 27 kwietnia 2016 r. w Bytomiu odbył się finał XV Wojewódzkiego Konkursu Prac Technicznych Uczniów Szkół Budowlanych.

Konkurs corocznie organizowany jest przez Zarządy Oddziałów PZITB w Bielsku- Białej, Częstochowie, Gliwicach i Katowicach oraz Koło PZITB przy Państwowych Szkołach Budownictwa- Zespole Szkół w Bytomiu.

Patronem konkursu jest Śląska Izba Inżynierów Budownictwa z siedzibą w Katowicach.

Konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony szkół budowlanych województwa. Każda szkoła może zgłaszać prace w 5 kategoriach tematycznych: budownictwo- projektowanie, budownictwo- konstrukcje, budownictwo- technologia, drogownictwo i architektura krajobrazu.

Dwie nasze drużyny w składzie: Martyna Kosiec, Kinga Janik uczennice 3fT oraz Małgorzata Kołodziej i Monika Kiełbasa z klasy 2aT zostały laureatami konkursu.

Martyna i Kinga otrzymały nagrodę w postaci GRAND PRIX. Ich praca pt. „Projekt domu pasywnego w technologii systemu traconego szalunku firmy Izodom 2000 Polska” została uznana za najlepszą pracę konkursu. Fakt ten cieszy szczególnie, gdyż do konkursu łącznie zgłoszono 53 prace !!!. Zwycięska praca składała się z projektu architektonicznego wykonanego za pomocą programu Autocad, makiety budynku oraz planszy z elementami systemu. Nauczycielem prowadzącym był pan Dariusz Steczek.

Natomiast Małgorzata i Monika zdobyły I miejsce w kategorii „Budownictwo- projektowanie”, wystawiając projekt koncepcji Galerii Sztuki. Praca zawierała również makietę i koncepcyjne rysunki galerii. Koordynatorem pracy był pan Marek Kluszczyński.

W konkursie wzięli również udział uczniowie klasy 3aT - Grzegorz Matuszek oraz Arkadiusz Smółka, którzy przedstawali projekt pod tytułem: „Innowacyjne Ekologiczne Kontenery Pracownicze”, a także uczniowie klasy 3K technikum architektury krajobrazu - Paweł Jagodziński i Paulina Talik którzy przygotowali pracę pn. „Zielony dach ekstensywny. Uczniowie przygotowywali projekty pod opieką pana Dariusza Steczka i pani Moniki Prochot- Malczewskiej.

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni wspaniałymi nagrodami rzeczowymi (tablety, e-booki, pendrive) oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy.

SERDECZNIE WSZYSTKIM GRATULUJEMY !!!