14 kwietnia w Środowiskowym Hufcu Pracy w Częstochowie odbył się śląski etap konkursu "Sprawny w zawodzie" w branży fryzjerskiej.

Głównym celem corocznego przedsięwzięcia jest umożliwienie uczestniczkom ostatnich klas Zasadniczych Szkół Zawodowych sprawdzenia wiedzy zawodowej oraz zapoznanie ich ze sposobem organizacji egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe.

W wyniku eliminacji na szczeblu jednostek organizacyjnych do udziału w potyczkach finałowych zakwalifikowanych zostało jedenaście fryzjerek z Hufców Pracy z Tychów, Pyskowic, Jaworzna, Bielska - Białej, Żywca, Myszkowa, Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Wiśle oraz Środowiskowego Hufca Pracy w Częstochowie.

Konkurs zawodowy rozpisany został na dwie części - teoretyczną i praktyczną. W pierwszej fazie młode adeptki fryzjerstwa rozwiązywały czterdziestopięciominutowy test jednokrotnego wyboru sprawdzający znajomość teorii sztuki fryzjerskiej oraz bezpieczeństwa i higieny pracy.
W kolejnym etapie uczestniczki musiały wykazać się umiejętnościami praktycznymi, poprzez wykonanie na główkach treningowych trwałej ondulacji, fal i pierścieni oraz przygotowanie modelek do pokazu fryzur wieczorowych.

Po zsumowaniu punktacji z części teoretycznej oraz praktycznej komisja konkursowa pierwsze miejsce przyznała Agnieszce Karkut uczennicy klasy 3 l Zespołu Szkół Budowlano - Drzewnych w Żywcu, która reprezentować będzie Śląską WK OHP podczas zmagań ogólnopolskich w Dobieszkowie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy Agnieszce powodzenia w etapie centralnym!